Blog

„UX w Aplikacji Mobilnej” – recenzja kursu ~ Karolina Płaskowicka

kurs_ux_aplikacje
Artykuł pisany we współpracy

„UX w Aplikacji Mobilnej” – recenzja kursu ~ Karolina Płaskowicka

W nawiązaniu do naszej współpracy z eduweb miałam przyjemność wziąć udział w kursie pt. „UX w Aplikacji Mobilnej”, prowadzonym przez Monikę Mikowską. Autorka jest CEO firmy projektowo- badawczej oraz specjlistką ds. mobile UXD. Oferta kursu skierowana jest do osób pracująch z aplikacjami, product ownerów, projektantów, deweloperów, specjalistów ds. marketingu oraz do start-upowców, którzy są w trakcie tworzenia aplikacji mobilnej i szukają cennych wskazówek, o czym napisałam dalej.

Wiesz, jak długo użytkownik jest w stanie poczekać na załadowanie danych? Zdajesz sobie sprawę, ile średnio notyfikacji otrzymujemy w ciągu jednego dnia? Czy warto maskować hasła? Wiesz, jak zagospodarować budżet na stworzenie nowej aplikacji mobilnej, z czego się składa zasada 3C oraz jak zaprojektować przyjazny użytkownikowi onboarding? Znasz zasadę jednego kciuka i jednego oka lub rodzaje nawigacji na aplikacje mobilne? Wiesz, co nie zależy od projektantów przy tworzeniu aplikacji mobilnej oraz jakie są podstawowe wytyczne dla testów CUI lub na jakie metryki się dzielą? Na wszystkie te oraz wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi właśnie podczas tego kursu.

Składa się on z sześciu działów. Standardowo zaczyna się od wstępu, po których są przedstawiane poszczególne kroki, które warto wykonać przed początkiem projektowania. Następnie autorka omawia pozostałe elementy projektu, czyli onboarding, umiejscowienie kluczowych funkcji, rodzaje nawigacji w aplikacjach mobilnych oraz panujące trendy. Kolejnym działem kursu jest omówienie tematów związanych z gestami, motion design oraz sound design. Dowiesz się również, jak wprowadzać dane, jakie są wytyczne z tym związane oraz poznasz dobre i złe praktyki w tym zakresie. Omówione zostaną również zagadnienia dotyczące notyfikacji i projektowania z uwzględnieniem kontekstu. W kursie znajdziesz również dział poświęcony projektwaniu GUI oraz CUI.

Autorka dzieli się licznymi przykładami aplikacji (tych dobrze i źle zaprojektowanych), linkami do artykułów, statystykami, wynikami badań, własnymi doświadczeniami. W ofercie kursu znajdziesz również kilka filmów Luka Wróblewskiego (Product Director w Google) np. na temat projektowania formularza płatności, co pozowala jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę związaną z danym tematem. Na uczestnika kursu czeka również kilka ćwiczeń, które pozwolą mu wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i ją w ten sposób na bieżąco utrwalić.

Wszystkie przedstawiane informacje są starannie wyselekcjonowane i bardzo klarownie przekazywane. Co prawda kurs trwa tylko 4 godziny i 44 minuty, jednak daje naprawdę solidną dawkę wiedzy i inspiracji! Polecam! ?

Link do kursu ze zniżką 20% od UX magazynu:

https://eduweb.pl/grafika-i-interfejsy/user-experience/ux-aplikacji-mobilnych-najlepsze-praktyki?promo=UXMAGAZYN&ref=uxmagazyn

Link do abonamentu na kursy:

https://eduweb.pl/cennik?promo=UXMAG&ref=uxmag

Ponadto ciekawy artykuł na temat podstaw projektowanie aplikacji mobilnych opisał Piotr Marszałkowski na swoim blogu https://ux.marszalkowski.org/jak-projektowac-aplikacje-mobilne/. Warto przeczytać!


Karolina Płaskowicka – Redaktor naczelna UX Magazynu, na codzień projektantka UI/UX. Miłośniczka przemyślanych rozwiązań cyfrowych.

Karolina Płaskowicka

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *